Soutěž o nejlepší obecní zpravodaj regionu Moravský kras a Černohorsko

(putovní a soutěžní výstava obecních zpravodajů)

 

Knihovna ve Veselici a Obec Vavřinec zahájí v listopadu 2010 putovní výstavu obecních zpravodajů našich regionů. Cílem této výstavy a soutěže je představit veřejnosti, že naše obce vydávají své zpravodaje, které určitě stojí za to si přečíst, trochu se inspirovat, vyměnit si zkušenosti a také se setkat a pohovořit. Obecní zpravodaje jsou v dnešní době nedílnou součástí života obcí, přináší informace nejen z oblasti samosprávy, ale seznamují také občany se společenským a kulturním děním. Snad každá obec nějaký zpravodaj vydává. Domníváme se, že tato výstava nabídne jednotlivým obcím možnost srovnání úrovně zpravodajů v regionálním měřítku a přinese inspiraci do další práce. Součástí naší výstavy bude i nesoutěžní prezentace obecních zpravodajů Rychnovska. Ty nám zapůjčila Knihovna u Mokřinky (obec Mokré), kde podobná výstava proběhla na jaře letošního roku.

 

Soutěž proběhne ve dvou kategoriích:

Nejlepší obecní zpravodaj

Nejlepší zpravodaj města a městyse

 

Putovní výstavy se soutěžním hlasováním se budou konat v období od listopadu 2010 do května 2011 v knihovnách Veselice, Němčice, Ráječko, Černá Hora, Kotvrdovice a Vilémovice.

 

Hlasovat o nejlepší zpravodaj budou občané a čtenáři v jednotlivých knihovnách. Dále bude také udělena Cena Obce Vavřinec, Cena Roberta Sedláka - za badatelskou činnost a Cena Týdeníku Zrcadlo - pro vylosovaného hlasujícího čtenáře.

 

Partnery výstavy budou:

Týdeník Zrcadlo (mediální partner)

MAS Moravský kras o.s.

Moravský zemský archiv Brno

 

Vyhodnocení a předání cen proběhne v květnu 2011 v nově otevřené knihovně ve Veselici. Tam se sejdou knihovníci z pořadatelských knihoven a představitelé zúčastněných obcí. Vystavené zpravodaje budou po ukončení soutěže uloženy v Knihovně ve Veselici a stanou se součástí nově budovaného knižního fondu regionální literatury Moravského krasu.

 

První z řady putovních výstav obecních zpravodajů proběhne od 20. 11. do 28. 11. v Místní knihovně Němčice. Ostatní termíny budou ve zpravodaji postupně zveřejňovány.


© 2008 - 2009 Všechna práva vyhrazena MK Veselice

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode